Campeonato Ibérico Masculino OriBTT 2016qui 05-05-2016 11:37
Club start listcreated by MT2003 © Stephan Krämer 2008

  Stno Name                         YB      Chip Class         Qty         S1         S2 


3   [003] CIMO            POR 

  1843 António Rocha                66   1401761 H50            25   15:08:00   10:02:00 
  2894 Jorge Silva                  66    214090 H50            25   14:35:00   10:41:00 
  3933 Mário Costa                  61   1222333 H50            25   14:17:00   10:53:00 



7   [007] Ori-Estarreja   POR 

  5847 André Guimarães              83   1225656 HE             23   14:48:00   10:18:00 
  5760 Carlos Sousa                 79   1339933 H21A           13   15:09:00   10:52:00 



22  [022] CLAC            POR 

  2868 nc Carlos Messias                  214089 H40            32   14:30:00   10:39:00 
  4094 Fernando Cerdeira            65    241168 H40            32   14:06:00   10:27:00 
  1309 nc Paulo Mourão              63    259852 H40            32   15:06:00   10:18:00 



35  [035] CN Alvito       POR 

  5246 José Dores                   98    234227 H20            10   14:19:00    9:47:00 
  4324 Paul Roothans                95   1304128 HE             23   14:20:00    9:54:00 
  2987 Sérgio Ferreira              74           H40            32               9:33:00 
  4179 Margarida Gonçal Novo        61    308253 D50             4   14:30:00    9:52:00 
  4433 António Rosa                 56    419915 H60             9   15:10:00   10:29:00 
  1079 nc Joaquim Patrício          48    308251 H60             9   15:30:00   10:37:00 



54  [054] NADA            POR 

  5848 Rafael Malho                 98           H20            10              10:07:00 
  4584 Fernando Henrique            72    888518 HE             23   15:00:00   10:46:00 
  3602 Luis Barreiro                82   1010040 HE             23   14:36:00   10:22:00 
  3266 Frederico Lebre              82           H21A           13              10:40:00 
  2828 Helder Silva                 77           H21A           13              10:16:00 
  5552 nc Jairo Gomes               82           H21A           13   15:13:00   10:46:00 
  2013 Pedro Ferreira               79           H21A           13              10:31:00 
  6052 Beto Malho                   76           H40            32   14:33:00            
  1856 David Malho                  76           H40            32   15:24:00   10:51:00 
  1382 Jorge H G Gaspar             72    259774 H40            32   14:39:00   10:09:00 
  5618 Paulo Jerónimo               71    259775 H40            32   14:12:00            



70  [070] COC             POR 

  5055 André Esteves                96   7003284 H20            10   14:35:00    9:43:00 
  2128 Daniel Marques               84   1010044 HE             23   14:40:00   10:30:00 
  3489 Jorge Frazão                 79    239334 HE             23   15:20:00   10:06:00 
  2503 Susana Pontes                71   7711313 DE             10   15:23:00   10:27:00 
  3353 nc Jorge Pires               77    259882 H21A           13   15:25:00   10:37:00 
  2078 Inácio Serralheiro           58   7010258 H40            32   14:18:00   10:42:00 
  4372 Norberto Marques             68   2064188 H40            32   15:27:00    9:45:00 
  2377 Rui Botão                    68   8680122 H40            32   14:36:00    9:36:00 
  2129 Luísa Mateus                 58   2032987 D50             4   14:38:00   10:08:00 
  2130 Pedro Serralheiro            61    259884 H50            25   14:26:00   10:50:00 
  1937 Tozé Silva                   66   1302828 H50            25   15:14:00    9:50:00 



74  [074] Montes e Vales  POR 

  2525 Francisco Moura              55   1308367 H40            32   15:12:00   10:30:00 



85  [085] A Montanha      POR 

  6006 Bruno Loureiro               91   1304136 HE             23   15:28:00   10:14:00 
  5519 José João Henriques          77   1304131 HE             23   15:16:00   10:38:00 
  4392 Noémia Magalhães             74   1304242 DE             10   15:07:00   10:19:00 



90  [090] ADFA            POR 

  5989 Afonso Barreiros             98   2043070 H20            10   14:15:00    9:31:00 
  4900 nc Ana Margarida Rocha       97   1290197 D20             1   14:55:00   10:25:00 
  2587 Sandra Rodrigues             78   2043032 D21A            3   15:11:00   10:49:00 
  1225 Alexandre Reis               67   2043039 H40            32   14:03:00   10:24:00 
  1086 Eduardo Sebastião            66   1010037 H50            25   15:29:00   10:23:00 
  3455 José Silva                   65    409905 H50            25   14:38:00   10:32:00 
  1577 Luís Sousa                   54   1191082 H50            25   14:53:00   10:38:00 
  1256 Mário Duarte                 62   1850469 H50            25   15:02:00    9:47:00 
  1108 Valdemar Sendim              65   2043042 H50            25   15:17:00            
  3997 Jorge Artur                  55   1401650 H60             9   15:26:00   10:33:00 



94  [094] CPOC            POR 

  3553 Diogo Barradas               96   1008139 H20            10   14:31:00    9:55:00 
  3445 Ana Filipa Silva             90    901408 DE             10   14:27:00    9:39:00 
  3277 Fernando Miranda             73   1010172 H21A           13   15:21:00   10:22:00 
  5692 Luis Jacinto                 84   7666000 H21A           13   15:01:00   10:34:00 
  2491 Fernanda Moedas              66   1445544 D40             8   14:29:00    9:45:00 
  2533 Arménio Mendes               65   1443344 H40            32   14:09:00   10:00:00 
  1218 Fontoura                     63   7207271 H40            32   14:51:00    9:42:00 
  3422 Jorge Bastos                 65    338376 H50            25   14:44:00    9:59:00 
  4537 Luis Patricio                60   1330055 H50            25   14:23:00   10:17:00 
  1905 Vítor Rodrigues              54   1010145 H60             9   15:06:00   10:45:00 



97  [097] Clube Millenniu POR 

  2797 Alberto Sabino               62    213645 H50            25   14:47:00   10:26:00 
  2796 Filipe Silva                 61   7205443 H50            25   14:59:00   10:35:00 
  5050 Mário Torneiro               62   1109098 H50            25   15:11:00    9:56:00 
  4543 Nuno Paiva                   66   7205444 H50            25   15:26:00   10:08:00 
  1683 nc Américo Ferreira          54    308419 H60             9   15:14:00   10:25:00 



102 [102] .COM            POR 

  3173 Davide Machado               88   1409310 HE             23   14:56:00   10:42:00 
  3116 Miguel Pires                 93   1010099 HE             23   15:08:00   10:58:00 



105 [105] BTTLoulé/BPI    POR 

  6112 Diogo Clara                  03    400112 H15             5   14:26:00    9:48:00 
  6118 Diogo Horta                  01    400111 H15             5   14:58:00   10:20:00 
  6119 Volodymyr Shevchuk           01    240849 H15             5   14:42:00   10:04:00 
  6113 Gonçalo Canhoto              00    242129 H17             5   14:49:00   10:13:00 
  5861 João Fonseca                 01    308431 H17             5   14:41:00   10:05:00 
  5874 João Miguel Fernandes        01    400101 H17             5   14:33:00   10:21:00 
  5095 Sofia Gomes                  99    400110 D17             2   14:10:00    9:40:00 
  5807 Duarte Lourenço              99   7204571 H20            10   14:11:00    9:59:00 
  1837 Bruno Gonçalves              77   7001837 HE             23   15:32:00   10:02:00 
  3748 Rita Gomes                   74    242312 DE             10   14:59:00   10:43:00 
  1728 Paulo Gonçalves              68    264911 H21A           13   15:05:00   10:25:00 
  2613 Alex Liberato                72    400114 H40            32   15:03:00    9:48:00 
  1704 João Lavado                  67   1246246 H40            32   15:21:00   10:48:00 
  2789 Helder Faísca                64   7002789 H50            25   15:23:00   10:20:00 
  2788 Luís Limas                   62   7666444 H50            25   14:32:00   10:05:00 



106 [106] Às 11 no Farol  POR 

  5988 Joana Leite                  80    234154 D21A            3   15:03:00   10:41:00 



114 [114] COA             POR 

  5709 Marisa Costa                 01    242389 D17             2   14:02:00    9:32:00 
  5054 Daniel Costa                 96    240896 H20            10   14:23:00    9:39:00 
  3811 Carlos Ferreira              72    246344 H40            32   14:42:00   10:45:00 
  4725 Eduardo Costa                69    400103 H40            32   15:09:00   10:36:00 
  4147 Sergio Contente              74    242391 H40            32   15:30:00   10:12:00 
 90002 Jorge Cartacho               80           OPT2            2   14:31:00    9:57:00 



115 [115] ATV             POR 

  3276 nc Jorge Xará                78    242189 HE             23   14:08:00    9:58:00 
  1005 Kátia Almeida                72    259879 D40             8   14:25:00    9:53:00 
  1285 Duarte Lopes                 70    259880 H40            32   15:00:00   10:54:00 



125 [125] Casa Povo Abrun POR 

  4250 Marco Palhinha               73   1113311 HE             23   14:28:00    9:42:00 
  4632 Mario Marinheiro             65   1880088 H40            32   14:21:00   10:57:00 



127 [127] Ginásio         POR 

 90000 Lito Taipina                 88           OPT1            3   14:23:00            
  5979 Ricardo Maia                 75           OPT1            3   14:15:00            
 90001 Tomás Perpetuo               00           OPT1            3   14:19:00            



128 [128] COALA           POR 

  5949 Nuno Loução                  80   8220180 H21A           13   14:53:00   10:28:00 
  1851 Escada da Costa              56   1090256 H60             9   15:22:00   10:49:00 
  1831 Jorge Santos                 50    944444 H60             9   15:02:00   10:41:00 



151 [151] GafanhOri       POR 

  3950 Norman Jones                 53    400194 H60             9   14:58:00   10:53:00 



166 [166] ADM Ori-Mondego POR 

  4889 Tomás Mora C                 99   1454000 H17             5   14:45:00   10:17:00 
  5916 Artur Freitas                80   1010104 H21A           13   15:29:00   10:19:00 
  4891 João Gomes                   77   1304158 H21A           13   14:57:00   10:49:00 
  5075 Ricardo Freitas              78   1304221 H21A           13   15:17:00   10:43:00 
  4901 Carla Ferreira               79   1444555 D21A            3   15:19:00   10:33:00 
  3893 Luís Nunes                   72    206395 H40            32   15:15:00   10:03:00 
  4300 Carlos Garrido               59   1304134 H50            25   14:50:00    9:44:00 



168 [168] CAB             POR 

  5885 Pedro Morais                 96    259893 H20            10   14:07:00    9:51:00 
  1963 João Ferreira                89   1881188 HE             23   14:04:00    9:34:00 
  5857 Diana Moreira                87    214020 DE             10   15:31:00   10:11:00 
  1640 Fernanda Ferreira            55    259755 D50             4   14:46:00   10:00:00 
  1190 Carlos Ferreira              56    242174 H60             9   15:18:00   10:57:00 



100 [1000] Individual POR POR 

  3111 Tiago Fernandes              67   8670725 H40            32   14:54:00    9:30:00 



156 [1564] Individual POR POR 

 90003 Sérgio Ribeiro               72           OPT2            2   14:27:00            



200 Sevilla ADOL          ESP 

 26804 Pedro García Fernández       71           H40            32   14:57:00   10:06:00 
 26805 Raquel Robles Castro         75   2006950 D40             8   14:21:00    9:49:00 



200 Badajoz ALTAIR        ESP 

 29164 Ricardo García Jiménez       85    981449 HE             23   14:44:00    9:30:00 
 27952 Oscar Casero Vidal           68   7201314 H40            32   15:18:00    9:39:00 



201 Pontevedra AROMON     ESP 

 21194 Carlota Veiga García         76   2009974 D40             8   14:17:00    9:57:00 
 27134 Mª Luisa Sánchez Vázquez     65   2043525 D50             4   14:22:00   10:16:00 



203 Lugo FLUVIAL LUGO     ESP 

 26687 Alberto Corral Alonso        79   7203298 HE             23   15:12:00    9:46:00 
 30770 Roberto Amarelle Garabán     84   7203305 HE             23   14:24:00   10:34:00 
 31268 José Manuel Fernández Souto  72   7203309 H40            32   14:24:00   10:33:00 
 21166 Francisco Varela Lorenzo     64   2020151 H50            25   15:20:00   10:44:00 
 26279 Pedro Parga Andón            59   2023600 H50            25   14:41:00   10:29:00 
 31269 Pablo Fernández Sánchez      02   7203307 H15             5   14:34:00    9:56:00 
 21112 Fernanda Follana Neira       73   2010000 D40             8   14:09:00    9:41:00 
 26688 Luisa Felpeto González       73   7203299 D40             8   14:01:00    9:33:00 



204 Murcia LORCA-O        ESP 

 20577 Juan Francisco Abellán Orti  69   7200568 H40            32   14:45:00   10:21:00 



205 Córdoba LOS CALIFAS   ESP 

 20186 Miguel Pérez García          63   2019716 H50            25   14:56:00   10:47:00 



206 Madrid SOTOBOSQUE     ESP 

 27007 Julian Amores Fuste          61   2024346 H50            25   15:05:00    9:53:00 



209 Girona GO-XTREM       ESP 

 25217 David Toll Clos              75   1102006 HE             23   14:12:00   10:54:00 



211 La Coruña GALLAECIA R ESP 

 28428 Yago Breijo Martinez         89   9001989 HE             23   14:16:00    9:50:00 
 21199 Enrique Luis Álvarez Estéve  68   1404304 H40            32   14:00:00   10:15:00 
 23325 Roberto Chas Gómez           73   9201095 H40            32   14:27:00    9:57:00 
 26691 José Antonio Balseiro Pérez  68   7203686 H40            32   14:48:00    9:51:00 
 29822 Martin Enrique Alvarez Brañ  99   2008764 H17             5   14:37:00   10:09:00 
 29821 Ivan Alvarez Braña           04   2057874 H15             5   14:50:00   10:12:00 
 26690 Tania López Eyo              81   2015250 DE             10   14:43:00    9:47:00 
 28859 Yolanda García González      73   2045057 D40             8   14:13:00   10:01:00 
 30387 Paulina Andrea Mosquera Aza  70   2008765 D40             8   14:05:00    9:37:00 



216 Madrid T TRAGAME      ESP 

 28602 Juan Combarro Gallego        75   1405902 H40            32   14:15:00    9:54:00 
 20459 Mònica Aguilera Viladomiu    74   2024379 DE             10   14:51:00   10:03:00 
 29998 Enrique Chousa Esteban                    H20            10   14:27:00    9:35:00 



216 Huesca WAKHAN         ESP 

 20445 Josep Selga Sanjose          63    654456 H50            25   14:29:00   10:11:00 



218 La Coruña ADVENTURE A ESP 

 26010 Alberto Taboada Pintor       85    887313 HE             23   15:04:00   10:26:00 
 21209 Francisco Javier López Cost  68   2008772 HE             23   14:32:00   10:10:00 
 28047 Veronica Montes Villar       83   2067549 DE             10   14:35:00   10:35:00 



221 La Coruña BRIGANTIA   ESP 

 27237 Ángel García García          85   9201305 HE             23   15:24:00    9:38:00 
 26684 Ana Varela Yañez             79   2020252 DE             10   14:19:00   10:51:00 



222 Madrid MALARRUTA      ESP 

 25365 Sebastian Calderón Barreiro  58   2024335 H50            25   14:20:00   10:14:00 



225 Barcelona TONA BIKES  ESP 

 31977 Marc López Suades            96   1411655 H20            10   14:03:00   10:03:00 
 28130 Mar Soler Puig               97   1404319 DE             10   15:15:00    9:55:00 



299 COB                   ESP 

 29999 David Tarrés                 81    886708 HE             23   14:52:00   10:50:00